Chwilowa stabilizacja ścian
-- W nocy, jak jest cicho, słychać trzaski -- to ściany pękają -- mówi Janina Świętochowska. Zabytkowa kamienica w Warszawie, w której mieszka od 1945. roku, przechodzi ciężkie chwile -- cała zaczyna pękać i drżeć. Dla zachowania bezpieczeństwa wyłączono gaz. Przerażeni mieszkańcy twierdzą, że wszystko to przez prace budowlane prowadzone na tyłach kamienicy. Pod jej główną ścianą rozciąga się wielki, głęboki na kilka metrów wykop.
Chwilowa stabilizacja ścian
Naczelnik Teresa Bola z dzielnicy Ochota informuje, że pękająca ściana kamienicy w Alejach Jerozolimskich chwilowo się ustabilizowała. Chwilowo, bo, jak mówi pani Bola, ze stabilizacją jest jak z gorączką podczas grypy. Jednego dnia nie ma gorączki, a następnego dnia niespodziewanie wraca. Pani Bola uważa, że wszystko przebiega zgodnie z arkanami sztuki budowlanej. Pozbawiani wody, kanalizacji i gazu lokatorzy kamienicy, którym w mieszkaniach pękają ściany i przestały zamykać się drzwi, są innego zdania niż pani naczelnik.
Prędzej czy później wszyscy dziennikarze piszący o kamienicy w Alejach Jerozolimskich 99 trafiają do pana Edwarda Zaręby, który mieszka na drugim piętrze. W zeszłym roku po wylewie Zaręba zrezygnował z pracy taksówkarza. Teraz ma dużo czasu na obserwowanie z balkonu przez lornetkę budowy pod jego oknem. "Super Express" wydrukował zdjęcie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta