Mniej pieniędzy za wypisane recepty
Przemysł | Firmy farmaceutyczne rozluźniają związki z lekarzami i mają zmniejszyć płatności dla nich.
Decyzja GlaxoSmithKline o ograniczeniu płatności dla lekarzy to sygnał świadczący o zmianie w branży medycznej. Niegdyś zażyłe stosunki pomiędzy firmami farmaceutycznymi i lekarzami stają się coraz chłodniejsze.
Większa kontrola ze strony rządów i organów nadzoru, rosnące zniecierpliwienie lekarzy wobec koncernów farmaceutycznych i coraz mniejszy wpływ, jaki specjaliści mają na przepisywanie leków – wszystko to wykopało przepaść pomiędzy firmami i lekarzami, których te pierwsze długo hołubiły.
Konflikt interesów
Glaxo, z siedzibą w Londynie, podało we wtorek, że przestanie płacić lekarzom za udział w sympozjach medycznych albo wystąpienia dotyczące leków firmy i chorób, które mają one leczyć. Takie płatności, czasami w postaci udziału w seminarium na Hawajach albo gotówki dla wpływowego specjalisty długo były fundamentem działania marketingu w branży....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta