Strony internetowe muszą być przyjazne
Artur Marcinkowski | Dostępna witryna internetowa to taka, która pozwala na wygodne i intuicyjne użytkowanie jej zasobów.
Fundacja Widzialni przeprowadziła monitoring dostępności stron WWW wybra-nych instytucji publicznych. Czy są one dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych?
Artur Marcinkowski: Zaledwie 12,8 proc. zbadanych stron internetowych spełnia minimalne wymagania dostępności, m.in. dla osób niepełnosprawnych. Mamy tu niewątpliwie postęp, bo jeszcze dwa lata temu niecałe 2 proc. stron spełniało te standardy.
Dostępność serwisu internetowego dotyczy nie tylko niepełnosprawnych, ale też osób starszych, niezamożnych, mniej wykształconych. Oznacza ona możliwość korzystania z publikowanych w nim treści przez jak największą liczbę użytkowników w jak najszerszym zakresie. Dostępna witryna internetowa to taka, która pozwala na wygodne i intuicyjne użytkowanie jej zasobów.
Dla osób niewidomych serwisy powinny być przygotowane w taki sposób, by programy mogły odczytać treść serwisu. A dla osób niedowidzących – w odpowiednim kontraście. Dla osób starszych ważne...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta