Wielkie wyzwania, kluczowe projekty
Sprawna współpraca światów nauki oraz inżynierskiego z władzą samorządową to klucz do sukcesu.
Stare przysłowie mówi, że człowiek uczy się na błędach, a optymalna jest sytuacja, gdy są to błędy innych. Podobne może być w przypadku sukcesów. Doświadczenia płynące z tego, co udało nam się wykonać, to skarbnica wiedzy, która może pozwolić uniknąć niepotrzebnych potknięć w przyszłości. Potknięć, które w przypadku wielkich projektów infrastrukturalnych mogą kosztować podatnika miliony złotych.
Nad tym zagadnieniem pochylili się uczestnicy debaty „Jak sprawnie realizować wielkie projekty infrastrukturalne. Doświadczenia płynące z programu modernizacji układów zasilania polskiej sieci kolejowej". Podstawą analizy stał się realizowany przez PKP Energetyka projekt Modernizacji Układów Zasilania, zwany powszechnie MUZ-ą.
– To na dzień dzisiejszy 100 projektów realizowanych od Gdańska przez Warszawę, Kraków, Rzeszów w stronę Katowic, a także Wrocław do Poznania. Mamy więc przekrój przez całą Polskę. Inwestujemy od 2012 r. i jesteśmy już na finiszu – tłumaczył Rafał Wyka, dyrektor departamentu kontraktacji elektroenergetyki PKP Energetyka. Spółka podeszła do zagadnienia, bazując na doświadczeniach, jakie możemy czerpać z projektów realizowanych w innych zakątkach globu.
– Mówimy o kluczowym projekcie i dlatego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta