Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe instrumenty rewitalizacji

26 kwietnia 2016 | Administracja
źródło: materiały prasowe

Gminny program rewitalizacyjny będzie dokumentem bardziej programowym, niż powszechnie wiążącym.

dr Maciej J. Nowak, radca prawny

W ustawie z 9 października 2015 r. o rewitalizacji zawarto wiele nowych rozwiązań. W kilku miejscach można nawet mówić o promowaniu niektórych trendów postulowanych w literaturze z zakresu zarządzania publicznego (w tym partycypację społeczną). Niektóre rozwiązania ustawowe można też traktować jako sprawdzian tego, jak niektóre pomysły przyjmują się w praktyce i czy można rozszerzać ich zakres (przykładem jest tu umowa urbanistyczna).

Nowe instrumenty rewitalizacji były już omawiane w publikacjach. Warto jednak zwrócić uwagę, że mogą być one stosowane wobec zróżnicowanych przypadków. Zgodnie z art. 9 ustawy o rewitalizacji proces rewitalizacji rozpoczyna uchwała rady gminy wyznaczająca w gminie obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji. W ramach tych obszarów przede wszystkim musi występować stan kryzysowy spowodowany koncentracją negatywnych zjawisk społecznych, w szczególności bezrobocia, przestępczości czy niskiego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10430

Wydanie: 10430

Spis treści
Zamów abonament