Przedsiębiorca nie może być ofiarą znaku drogowego
Przedsiębiorca, któremu zamontowanie znaków ograniczających dojazd do siedziby firmy pojazdów o masie powyżej 7,5 tony spowodowało utrudnienia w działalności, miał prawo zaskarżyć zmianę organizacji ruchu.
W związku ze zmianą organizacji ruchu w ciągu drogi gminnej wprowadzono ograniczenie poruszania się pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 7,5 tony. Spod tego ograniczenia wyłączone zostały tylko niektóre pojazdy m.in. służb komunalnych.
Stan techniczny nawierzchni
Ograniczenie zostało wprowadzone z inicjatywy zarządu dróg gminnych, który przedłożył do starostwa projekt. Jako powód ograniczeń wskazano na stan techniczny drogi posiadającej nawierzchnię gruntową. Stwierdzono, że stan nawierzchni drogi w związku z przejazdem pojazdów o masie całkowitej powyżej 7,5 tony ulega postępującej degradacji. Ponadto ruch ciężarówek powoduje zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu dla pojazdów osobowych.
Projekt został zatwierdzony, a termin wprowadzenia zmiany został ustalony na sierpień-wrzesień 2015 r. W październiku na zmianę oficjalnie zareagował jeden z przedsiębiorców. W wezwaniu do usunięcia naruszenia prawa wskazał, że od lat prowadzi działalność transportu drogowego towarów. Główna siedziba jego przedsiębiorstwa znajduje się przy ulicy, której dotyczą zmiany w organizacji ruchu. Po zamontowaniu znaków drogowych B-5 dojazd do tej siedziby...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta