Polak bardziej otwarty na przeprowadzkę za pracą
Rośnie mobilność specjalistów i menedżerów. Sprzyja jej polityka firm. Anita Błaszczak
Magda, 30-letnia programistka z Warszawy, od pół roku mieszka i pracuje w Krakowie. Nie zastanawiała się długo nad przyjęciem oferty znanej globalnej firmy, która w swym krakowskim oddziale zaoferowała jej atrakcyjną stawkę i specjalny bonus na koszty przeprowadzki.
Takich osób jak Magda jest coraz więcej, co potwierdza tegoroczny raport firmy rekrutacyjnej Antal. Według niego już prawie sześciu na dziesięciu polskich specjalistów i menedżerów (dokładnie 57 proc.) ma za sobą przynajmniej jedną przeprowadzkę w związku z pracą. Gotowość na takie rozwiązanie deklaruje jeszcze więcej, bo ponad ośmiu na dziesięciu z nich.
Nie tylko pieniądze
Jak zaznacza Joanna Kucza, menedżer marketingu i PR w Antal, z roku na rok maleje też grupa specjalistów i menedżerów zamkniętych na opcję relokacji. O ile w 2015 r. niemal co piąty badany w tej grupie twierdził, że nie rozpatrzyłby oferty wymagającej zmiany miejsca zamieszkania, o tyle w ubiegłorocznym sondażu udział takich deklaracji spadł do 14 proc....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta