Obrona Terytorialna napędza zbrojeniówkę
Producent noktowizorów i celowników termowizyjnych musi rozbudować warszawską fabrykę, by sprostać wojskowym zamówieniom. zbigniew lentowicz
Nowe obiekty Przemysłowego Centrum Optoelektroniki (PCO) będą kosztować 50 mln zł. Dostarczą miejsca na rozwinięcie produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń obserwacyjnych, umożliwiających żołnierzom działanie w nocy i trudnych warunkach atmosferycznych. Jest już pewne, że zatrudnienie w praskiej zbrojowni powiększy się o kilkudziesięciu fachowców. Obecnie ma ona 615 pracowników.
PCO – jak zapewniają jego przedstawiciele – dzięki uczestnictwu w kilku ważnych programach unowocześniających armię i dostawach dla wojska „miało w zeszłym roku solidny zysk przy ok. 200 mln zł przychodów"". Ale prawdziwych żniw spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spodziewa się dzięki decyzjom o rozwijaniu Obrony Terytorialnej (OT). Formacja docelowo ma liczyć 53 tys. żołnierzy, których należy uzbroić i wyekwipować.
Wysyp zamówień
– Starannie przygotowaliśmy ofertę dla...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta