Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sejmowy głos ojca dyrektora

01 kwietnia 2017 | Plus Minus | Wiktor Ferfecki
Przy ramieniu o. Tadeusza Rydzyka Annę Sobecką można zobaczyć niemal zawsze, gdy toruński duchowny odwiedza Sejm.
autor zdjęcia: Adam Chełstowski
źródło: Forum
Przy ramieniu o. Tadeusza Rydzyka Annę Sobecką można zobaczyć niemal zawsze, gdy toruński duchowny odwiedza Sejm.

Zasypuje ministrów interpelacjami, dba o trzeźwość narodu i nie wstydzi się wiary, choć dzieci chrzciła po kryjomu. Kim jest posłanka, na którą głosuje sam o. Rydzyk?

Ja swojego katolicyzmu nie zostawiam za drzwiami Sejmu. Jestem katolikiem i prywatnie, i w pracy, i w kościele, i wszędzie – twierdzi posłanka PiS Anna Sobecka, która właśnie wywołała największy od lat spór dotyczący mieszania sacrum z profanum. Zgłosiła w Sejmie uchwałę w sprawie uczczenia setnej rocznicy objawień fatimskich, w której jest mowa m.in. o tym, że „w swoim orędziu Matka Boża przewidziała największe wydarzenia XX wieku", a „ludziom do szczęścia tak naprawdę potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg".

Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu była marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO mówiła, że lepszym miejscem dla podobnych dyskusji byłby kościół lub salka katechetyczna. Z kolei Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów ostentacyjnie wyszedł.

Annę Sobecką wsparli za to posłowie z PiS. I to nie jest pierwszy raz, gdy Sobecka powoduje konsternację polityków centrowych i lewicowych, jednocześnie wzbudzając zachwyt swojego konserwatywnego elektoratu.

W 2004 r. organizowała w Sejmie spotkania z Richardem A. Cohenem, który twierdzi, że jest byłym gejem, a obecnie specjalizuje się w terapii mającej na celu zmianę orientacji z homoseksualnej na heteroseksualną. W 2006 r. zaproponowała obłożenie bezdzietnych małżeństw specjalnym podatkiem i wprowadzenie w kodeksie karnym zakazu pornografii....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10715

Wydanie: 10715

Zamów abonament