Zrównoważony zysk dla ekologii, ekonomii i jakości życia
Zurych, Singapur i Sztokholm to najbardziej zrównoważone pod względem rozwoju miasta na świecie.
Tak wynika z najnowszego raportu holenderskiej firmy Arcadis za rok 2016. Metropolie oceniano pod kątem trzech najważniejszych dla zrównoważonego rozwoju czynników: ekologii, jakości życia i ekonomii. W czołówce najlepiej rozwiniętych regionów świata jest Europa, aż 16 z 20 najbardziej zrównoważonych miejsc wskazanych w globalnym rankingu to miasta europejskie. Warszawa zajęła w tej klasyfikacji wysokie 37. miejsce, wyprzedzając m.in. Tokio, Lizbonę czy Los Angeles.
– Najbardziej zrównoważone miasto świata, szwajcarski Zurych, mimo doskonałych wyników w kategoriach ekologii i ekonomii zajmuje dopiero 27. miejsce pod kątem jakości życia. To pokazuje, jak trudne jest utrzymanie balansu między trzema czynnikami równowagi – komentuje wyniki raportu Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzający w Colliers International, członkini kapituły konkursu „Twórcy przestrzeni". – Na jakość życia składa się m.in. ograniczenie nierówności zarobkowych, bezpieczeństwo i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta