Przepis na bezpieczne biura według grupy Skanska
Stawiamy biurowce w siedmiu miastach Polski, codziennie na placach naszych budów pracuje 2,5 tys. osób – mówi dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.
Tekst powstał we współpracy ze Skanska Property Poland
Rz: Z punktu widzenia inwestorów najważniejsze są wskaźniki ekonomiczne: stopy kapitalizacji, pustostany, stawki najmu, zyski. Jak ważna dla Skanska Property Poland jest liczba dni bez wypadku na placu budowy?
Arkadiusz Rudzki: Zdecydowanie dążymy do tego, aby liczba wypadków i incydentów na placu budowy wynosiła zero. Promujemy proaktywne dbanie o bezpieczeństwo, zachęcamy pracowników do zgłaszania ryzykownych sytuacji, nawet jeśli nie skończyły się wypadkiem – warto przy tym zaznaczyć, że zdarzenia traktowane jako wypadki to np. sytuacja, gdy ktoś się skaleczy. Szkolenia, organizacja pracy na budowie, najnowsze technologie pomagające w planowaniu i prowadzeniu prac – wszystko to pomaga nam dbać o bezpieczeństwo pracowników i otoczenia.
Jaki macie dziś wskaźnik dni bez wypadku?
Od początku br. odnotowaliśmy jeden wypadek, który skutkował zwolnieniem lekarskim. Pracownik budowy naciągnął sobie łydkę w trakcie transportu materiałów. Doszło też do kilku zdarzeń, przy których była potrzebna pomoc medyczna, ale zwolnienia lekarskie nie były konieczne.
Tydzień Bezpieczeństwa Skanska – co to takiego?
Od lat jako Skanska udowadniamy, że temat bezpieczeństwa pracy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta