Reforma administracji na ryzyko pracodawcy
Pracodawca ponosi ryzyko reorganizacji, a więc i tego, że po jej przeprowadzeniu, nie będzie możliwości zaoferowania urzędnikowi stanowiska odpowiadającego jego kwalifikacjom.
To pracodawca czerpie zyski z reformy administracji skarbowej – ze zmniejszenia zatrudnienia, niższych kosztów utrzymania budynków, szybszej ścieżki podejmowania decyzji itp. I to wyłącznie on, a nie pracownik, powinien ponosić ryzyko tego, że po połączeniu urzędów nie będzie możliwości zaoferowania urzędnikowi stanowiska odpowiadającego jego kwalifikacjom. Tak wynika z uzasadnienia wyroku z 2 marca 2018 r. Sądu Okręgowego w Olsztynie (IV Pa 36/18).
W związku z powołaniem Krajowej Administracji Skarbowej, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie zastąpiła w zeszłym roku trzy urzędy - Izbę Skarbową, Urząd Kontroli Skarbowej i Izbę Celną. Rozpatrywana przez sąd sprawa...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta