Rynek pracy – w gospodarce 4.0
Najważniejszym procesem w skali makro jest tzw. czwarta rewolucja przemysłowa, której ideałem jest inteligentna fabryka.
Proces produkcji w inteligentnej fabryce kontrolują algorytmy komputerowe, a wszystkie maszyny, produkty i ludzie stale wymieniają informacje za pośrednictwem internetu. Wpływ, jaki nowoczesne technologie będą miały na strukturę zatrudnienia, może wydawać się fascynujący albo przerażający – w zależności od przyjętej perspektywy. Organizatorzy XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy nawiązali do czwartej rewolucji przemysłowej w tytule panelu poświęconego problemowi współczesnego rynku pracy.
W panelu weźmie udział Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przedstawiciele świata nauki – prof. Marek Rocki, rektor SGH, i prof. Piotr Wachowiak, prorektor ds. nauki i zarządzania SGH, oraz Jan Karasek, partner w KPMG w Polsce, Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny Mastercard, Piotr Dziwok, prezes zarządu Shell Polska, i Jakub Papierski, wiceprezes zarządu PKO BP. Partnerami debaty są KPMG oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. ©℗ —mn