Rejestry medyczne pomogą leczyć nowotwory krwi
Ważne decyzje dla pacjentów z chorobami hematoonkologicznymi ogłoszona w czasie debaty „Rzeczpospolitej" na Forum Ekonomicznym w Krynicy.
Wszyscy zgadzają się, że należy tworzyć rejestry, powstają nawet oddolne inicjatywy – wciąż nie było jednak w tej kwestii zasadniczego przełomu.
Dlaczego tak się dzieje? O to mieliśmy zapytać w czasie debaty dr. Marcina Czecha, podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Minister jednak zaskoczył wszystkich już na samym początku debaty, ogłaszając, że kilka godzin przed nią podjęto decyzję o utworzeniu takiego rejestru właśnie dla nowotworu krwi. Ta decyzja zaskoczyła i zmieniła przebieg naszego panelu.
Rozpoczął ją Marcin Czech. – Rejestry są doskonałym źródłem wiedzy pozwalającym podejmować decyzje w ochronie zdrowia w codziennej praktyce. Dobrą wiadomością jest to, że została podjęta decyzja o utworzeniu rejestru hematoonkologicznego – mówił wiceminister zdrowia.
Będzie on częścią Krajowego Rejestru Nowotworów. Aby uwzględniać specyfikę chorób hematoonkologicznych, ma obejmować szerszy zakres informacji –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta