Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podkarpacie w Warszawie

19 października 2019 | Plus Minus | Robert Górski&Mariusz Cieślik

Grzegorzowi Dyndało, a innym nie. I mają lepsze wyniki.

Ach, co to był za wieczór. Wszyscy wygrali. Pani Małgosia Kidawa-Błońska (gratulujemy ponad 400 tysięcy głosów), Prezes Jarosław, Władysław dwojga nazwisk (co udaje chłopa), Włodzimierz Iljicz Czarzasty, a nawet frakcja psychiatryczna pod wodzą Brauna-Korwina. I tylko pan Grzegorz siedział w kącie, cedząc przez zęby, że nie będzie w Warszawie Budapesztu. Jako miłośnicy węgrzynów i węgierek jesteśmy niepocieszeni.

No bo pomyślmy. PiS wygrał, ale nie tak bardzo, jak by chciał. PO niewiele straciła, PSL wszedł i nawet Kukiz się załapał. O narodowcach nie wspominając. Na lewicy reaktywacja SLD, a w Sejmie są i Zandberg, i chłopak Biedronia. Frekwencja jak za komuny. Krótko mówiąc, demokracja pełną gębą. I komu to zawdzięczamy? Panu D'Hondtowi, który dzieli po równo mandaty. I panu Prezesowi, który wszystkich równo wk...

Może i troszkę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11488

Wydanie: 11488

Zamów abonament