Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Warszawskie Pompeje

08 sierpnia 2020 | Plus Minus
źródło: materiały prasowe

Na pierwszy rzut oka śladów po 700-letniej historii warszawskiej Woli praktycznie nie ma. O czasach sprzed II wojny światowej przypominają już tylko nieliczne budynki, które na dodatek od lat niszczeją. To np. warszawskie Koloseum, czyli XIX-wieczne zbiorniki gazu, cudem ocalałe z Powstania Warszawskiego, czy wciśnięte między szklane wieżowce kamienice z dyktami zamiast okien. To także kilka odrestaurowanych kościołów i pałacyków, Powązki, gdzie wśród starych drzew znajdują się groby wybitnych Polaków, a także pozostałości wielkich zakładów przemysłowych, które jeszcze 100 lat temu dominowały w krajobrazie tej części stolicy.

O każde z tych miejsc upominają się autorzy albumu „Warszawska Wola: co było, co jest, co pozostanie...". Publikacja zawiera kilkaset fotografii, rysunków, map i reprodukcji, dzięki którym możemy prześledzić historię...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11731

Wydanie: 11731

Zamów abonament