Przy stwierdzaniu nieważności decyzji nie zbiera się nowych dowodów
W postępowaniu o stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej nie prowadzi się postępowania rozpoznawczego. Jego celem jest skontrolowanie prawidłowości wydanej w sprawie decyzji na podstawie materiału dowodowego uprzednio zebranego w sprawie.
W 2016 r. gmina wystąpiła do starosty o wydanie pozwolenia na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z niezbędną infrastrukturą. Zamierzenie inwestycyjne było realizowane na podstawie wcześniej uzyskanej decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego. W toku postępowania prowadzonego przez wójta pozyskano niezbędne opinie innych organów administracji publicznej. Z uzgodnień wynikało, że brak było potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko. Inwestor – gmina uzyskał także pozwolenie wodnoprawne niezbędne do pozytywnego załatwienia sprawy. Ostatecznie starosta wydał pozwolenie na budowę. Ponadto, w toku prowadzonego postępowania starosta uznał, że inwestycja nie będzie znacząco oddziaływać na środowisko.
Emisja nieprzyjemnych zapachów
Z wnioskiem o stwierdzenie nieważności pozwolenia na budowę wystąpił do wojewody właściciel kilku nieruchomości – jedna z jego działek miała zostać przyłączona do kanalizacji. Wnioskodawca podnosił, że decyzja została wydana w oparciu o sfałszowany materiał dowodowy, że nie przeprowadzono...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta