Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Elektromobilność na ostatniej prostej

20 października 2020 | Dobra Administracja | Jarosław Kola

Już od 1 stycznia 2021 r. jednostki samorządu terytorialnego – z wyłączeniem gmin i powiatów, których liczba mieszkańców nie przekracza 50 tys. – powinny zapewnić udział autobusów zeroemisyjnych w użytkowanej flocie pojazdów na poziomie co najmniej 5 proc.

Przeciwdziałanie rozwojowi epidemii COVID-19, a także zapobieganie jej społecznym i gospodarczym skutkom, ogniskuje obecnie uwagę administracji rządowej i samorządów. To w pełni zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że epidemia to jedno z najpoważniejszych wyzwań co najmniej ostatnich kilkudziesięciu lat. W tym szczególnym czasie bardzo ważne jest jednak utrzymanie odpowiedniego poziomu realizacji innych obowiązków ciążących na administracji, w tym w obszarach istotnych z punktu widzenia polityki rozwoju państwa. W sposób szczególny dotyczy to strategicznych celów określonych w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Priorytety w czasach epidemii

Rozwój elektromobilności pozostaje jednym z fundamentów działań Unii Europejskiej, co wyraźnie potwierdzono w komunikacie określającym koncepcję „Europejskiego Zielonego Ładu". Także w Polsce, która sformułowała szczególnie ambitne cele w tym obszarze, rozwój transportu niskoemisyjnego traktowany jest priorytetowo, o czym świadczą choćby działania podejmowane w ostatnich tygodniach, jak choćby powołanie międzyresortowego Zespołu ds. rozwoju elektromobilności.

Nie można jednak wykluczyć, że w kolejnych miesiącach ambitne plany dotyczące rozwoju elektromobilności będą korygowane. Apelują o to m.in. przedstawiciele samorządów. We wrześniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11792

Wydanie: 11792

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament