Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po przejściu na pracę zdalną walka z hakerami przybrała na sile

28 października 2020 | Ekonomia i rynek | Katarzyna Kucharczyk
źródło: Rzeczpospolita

W ostatnich miesiącach znacząco wzrosło zainteresowanie rozwiązaniami do zabezpieczenia środowiska pracy zdalnej – informują przedstawiciele branży IT. Podkreślają też, że najsłabszym ogniwem niezmiennie jest człowiek.

 

Przedsiębiorstwa od lat zgodnie wskazują cyberbezpieczeństwo jako jeden z priorytetów, ale nie zawsze idą za tym wydatki i konkretne inwestycje. Słabym punktem są m.in. przestarzałe mechanizmy bezpieczeństwa przepływu danych i informacji firmowych, architektura systemów oraz człowiek – czyli tradycyjnie najsłabsze ogniwo w łańcuchu cyberbezpieczeństwa. Ma to niebagatelne znaczenie w obecnej rzeczywistości, bo pracownicy zdalni są o wiele bardziej narażeni na ataki socjotechniczne, a po wybuchu pandemii odsetek osób pracujących spoza biur bardzo mocno wzrósł.

Przełomowy rok

Nic więc dziwnego, że rośnie popyt na rozwiązania mające chronić pracowników przed hakerami. W szczególności mowa tu o ochronie poczty elektronicznej.

– Warto podkreślić, że dobre tego typu rozwiązanie nie służy wyłącznie do weryfikowania przychodzących wiadomości, ale też monitoruje wychodzące, aby zapewnić zgodność z polityką bezpieczeństwa firmy i uniknąć sytuacji, w której dochodzi do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11799

Wydanie: 11799

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament