Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firma bez nowatorskich rozwiązań i technologii nie przetrwa na rynku

28 października 2020 | Ekonomia i rynek | Michał Duszczyk
W Polsce nie brakuje nowatorskich projektów, które mogą zrobić międzynarodową karierę. Dowodzi tego sukces startupu GLOV, który opracował innowacyjne rękawice do hydrodemakijażu...
źródło: materiały prasowe
W Polsce nie brakuje nowatorskich projektów, które mogą zrobić międzynarodową karierę. Dowodzi tego sukces startupu GLOV, który opracował innowacyjne rękawice do hydrodemakijażu...

Zaawansowane badanie naszych cyfrowych zachowań, tworzenie „inteligentnych" farmaceutyków czy wspieranie startupów – to przykłady z Grant Thornton, Adamedu oraz AIP na to, jak można się rozwijać w oparciu o innowacje.

 

Duże przedsiębiorstwa i organizacje w Polsce są dziś ważnym elementem ekosystemu wykluwania innowacyjnych rozwiązań. Dobitnie pokazują to przykłady trzech firm z różnych światów: farmaceutyczny Adamed, doradczy Grant Thornton i inkubator AIP, z których każda na swój sposób podchodzi do tego niezwykle istotnego zagadnienia.

Konkurencja nie śpi

Jak tłumaczy Tomasz Wróblewski, partner zarządzający Grant Thornton (GT) w Polsce, w grupie tej innowacje od kilku lat są punktem wyjścia całej strategii rozwojowej. – Nie wyobrażam sobie, by w perspektywie kilku, kilkunastu najbliższych lat skupiać się tak mocno na czymkolwiek innym. Jeśli ktoś w naszej branży dzisiaj tę kwestię prześpi, prędzej czy później zostanie zmiażdżony przez konkurencję – przestrzega Wróblewski.

Jak zaznacza, firma koncentruje się na innowacjach w sposób dwutorowy. – Po pierwsze, przechodzimy wewnętrzną transformację cyfrową, tzn. przenosimy coraz więcej procesów biznesowych do świata wirtualnego – wskazuje. I dodaje, że przykładem może być portal cyfrowej obsługi realizowanych projektów, ułatwiający komunikację i współpracę między firmą a klientem.

Drugi przykład...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11799

Wydanie: 11799

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament