Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sąsiedzki konflikt nie zatrzyma remontu dachu

01 grudnia 2020 | Dobra Administracja | Mateusz Adamski

Brak przedstawienia oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością nie zawsze stanowi przeszkodę do udzielenia zezwolenia na remont dachu budynku mieszkalnego.

Taki wniosek płynie z niedawnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku. Stanisław D. zgłosił do starostwa powiatowego zamiar wykonania robót budowlanych w budynku mieszkalnym. Miały one polegać na remoncie więźby dachowej ze zmianą pokrycia dachu z dachówki cementowej i eternitu na blachę.

Starosta wniósł jednak sprzeciw. Wyjaśnił, że budynek mieszkalny, wymagający remontu, jest położony na dwóch działkach, a Stanisław D. jest właścicielem tylko jednej z nich. Nie przedłożył oświadczenia wskazującego na legitymowanie się prawem do dysponowania sąsiednią nieruchomością na cele budowlane. Tymczasem zgodnie z art. 30 ust. 2 Prawa budowlanego, oświadczenie o prawie dysponowania działką na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11827

Wydanie: 11827

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament