Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Patriotyzm zakupowy to też ekologia

01 grudnia 2020 | Ekonomia i rynek

Ponad 50 proc. badanych deklaruje, iż unika działań szkodliwych dla środowiska oraz stara się wybierać krajowe, a nie importowane produkty. PIOTR MAZURKIEWICZ

 

Pandemia spowodowała duże zmiany w świadomości ekologicznej Polaków. 59 proc. z nas wybiera częściej produkty krajowe, 57 proc. unika szkodzących środowisku – wynika z badania ARC Rynek i Opinia dla Szkoły Głównej Handlowej. 48 proc. przyznaje, że przy wyborze między dwoma produktami ostatecznie decydują kryteria ekologiczne, 44 proc. bardziej zwraca uwagę, czy opakowania są do recyklingu.

– W okresie pandemii stajemy się bardziej refleksyjni i odpowiedzialni za nasze zachowania. Wyniki badań wskazują na zmianę zachowań w kierunku społecznie odpowiedzialnych. Czy te deklaracje zapiszą się trwale w naszych postawach – mówi prof. Anna Dąbrowska, kierownik Katedry Badań Zachowań Konsumentów SGH.

– Nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11827

Wydanie: 11827

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament