Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bardzo szare eminencje sądów

01 grudnia 2020 | Rzecz o prawie | Jarosław Gwizdak

Ludowa historia wymiaru sprawiedliwości najwyraźniej czeka na napisanie.

Dowiedziałem się, że wydawnictwo planuje dodruk książki. Tomu opasłego, a przede wszystkim niełatwego w lekturze. Pierwszy nakład właśnie się wyprzedał nie tylko dlatego, że kupiłem jeden egzemplarz. Przynajmniej taką mam nadzieję.

„Ludowa historia Polski" Adama Leszczyńskiego to książka mocno zmieniająca optykę. Odbierająca złudzenia. To przy okazji książka o historii polskiego prawa, sądownictwa i pojmowania sprawiedliwości.

To jedna z takich lektur, po których inaczej spojrzę na polski złoty wiek, mity o Sarmatach czy opowieści spod wąsa i kontusza. Ucierpią także pozostałe mity, między innymi wspaniałej II Rzeczypospolitej czy równającego wszystkie szanse PRL.

Za dużo na roku

Podtytuł książki Leszczyńskiego brzmi „Historia wyzysku i oporu. Mitologia panowania". Uwaga, szanowni prawnicy! Autor pisze też dla was i często o was. Nie tylko dlatego, że pisze o wyzysku w sposób mocno...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11827

Wydanie: 11827

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament