Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Escobar idzie na wojnę z jednorożcem Polaka

01 grudnia 2020 | Rzeczpospolita Cyfrowa
Olof „El Silencio” Gustafsson, kierujący marką Escobar, chce zablokować giełdowy  debiut w USA szwedzkiej Klarny.  Czy jej twórca Sebastian Siemiątkowski  i jeden z inwestorów, raper  Snoop Dogg mają powody do obaw?
źródło: Klarna/MEGA - The Mega Agency/Forum
Olof „El Silencio” Gustafsson, kierujący marką Escobar, chce zablokować giełdowy debiut w USA szwedzkiej Klarny. Czy jej twórca Sebastian Siemiątkowski i jeden z inwestorów, raper Snoop Dogg mają powody do obaw?

Szwedzka Klarna, najcenniejszy startup Europy, szykuje się do giełdowego debiutu za oceanem. Bezprecedensowe wydarzenie popsuje rodzina „króla" narkobiznesu? MICHAŁ DUSZCZYK

Firma Sebastiana Siemiątkowskiego zmierza na parkiet w Nowym Jorku. Założony przez niego w Szwecji FinTech to dziś najdroższy jednorożec (startup o wycenie przekraczającej 1 mld dol.) na kontynencie, którego wartość w ciągu roku wzrosła trzykrotnie. Klarna Banki, bo o nim mowa, po wrześniowej rundzie finansowej, w której inwestorzy wyłożyli 650 mln dol., ma dziś kapitalizację sięgającą niemal 11 mld dol. Ten rozpędzony pociąg na globalnym rynku startupów może jednak ostro wyhamować. I to tuż przed najważniejszym momentem w swojej 15-letniej działalności.

„Kolumbijski" Szwed vs. „szwedzki" Polak

Firma, która oferuje usługi finansowe dla klientów sklepów e-commerce, to dziś gigant w branży. Zatrudnia 3 tys. osób, z rozwiązań banku korzysta ponad 85 mln konsumentów z kilkunastu krajów, od Niemiec po Australię, a wśród inwestorów w spółce Siemiątkowskiego są m.in. znany raper Snoop Dogg, giganci, jak Visa czy Ant Financial, a także potężne fundusze venture capital...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11827

Wydanie: 11827

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament