Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Velux mocno ogranicza emisję CO2

01 grudnia 2020 | Ekonomia i rynek
Grupa Velux posiada w Gnieźnie dwa zakłady. Jeden zajmuje się produkcją okien drewnianych, a drugi wytwarzaniem metalowych  i plastikowych komponentów do okien dachowych. Firma jest jednym z największych pracodawców w mieście, zatrudniającym ok. 900 osób.
źródło: materiały prasowe
Grupa Velux posiada w Gnieźnie dwa zakłady. Jeden zajmuje się produkcją okien drewnianych, a drugi wytwarzaniem metalowych i plastikowych komponentów do okien dachowych. Firma jest jednym z największych pracodawców w mieście, zatrudniającym ok. 900 osób.

Inwestycje poczynione w polskich zakładach koncernu już przyczyniły się do istotnego ograniczenia ich wpływu na środowisko naturalne. Docelowo ma być on zerowy. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z VELUX

 

Grupa Velux wraz ze spółkami siostrzanymi jest największym producentem okien w Polsce. W ubiegłym roku osiągnęła ponad 2 mld zł przychodów. Co więcej, około jednej piątej całego polskiego eksportu okien to jej zasługa. Velux może się też pochwalić wyjątkową aktywnością i skutecznością działań w zakresie ochrony środowiska. Koncern w skali globalnej zobowiązał się zneutralizować całą swoją emisję CO2 od momentu powstania firmy, a więc od 1941 r. Cel ten chce zrealizować do 2041 r. Niezależnie od tego do 2030 r. planowana jest też redukcja do zera emisji CO2 na bieżącej działalności.

Odnawialne źródła

Velux już dziś może pochwalić się istotnymi osiągnięciami w tym zakresie. Przede wszystkim w latach 2007–2019 zredukował w posiadanych na całym świecie zakładach ślad węglowy o 47 proc. Celem do końca tego roku pozostaje jego ograniczenie o 50 proc. W polskich zakładach koncernu walka o klimat przynosi jeszcze lepsze rezultaty. W latach 2007–2019 ograniczono w nich emisję CO2 aż o 79 proc., i to pomimo dużego wzrostu produkcji. Pożądane efekty przyniosły m.in. inwestycje w zakresie poprawy efektywności energetycznej w zakładach produkcyjnych w Gnieźnie i Namysłowie. Kolejny proekologiczny projekt dotyczył zastosowania kotłów na biomasę, wykorzystujących produkty uboczne, takie jak wióry i zrębki drewniane, do wytwarzania energii cieplnej na potrzeby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11827

Wydanie: 11827

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament