Smartfony i telewizory przejdą metamorfozę
Wszędobylska sztuczna inteligencja i wydajna łączność 5G – te trendy zdominują 2021 r. w branży elektroniki użytkowej. Aż tak wielu nowości jednak nie będzie.
Pandemia sprawiła, że z jednej strony nowe technologie stały się jednym z leków na wywołane koronawirusem kryzysy (zdalna praca, nauka, opieka medyczna, rosnąca popularność cyfrowej rozrywki), z drugiej zaś ich producenci zamiast na rozwoju innowacji skupili się na bieżącym łataniu potężnej luki podażowej. W efekcie w 2021 r. nie należy spodziewać się zalewu nowatorskich projektów. A najlepiej świadczą o tym targi CES.
Inteligentne okulary
Odbywające się co roku w styczniu w Las Vegas największe targi elektroniki użytkowej wyznaczały trendy i wskazywały, czym przez kolejne miesiące żyć będzie świat nowych technologii. W br. – po raz pierwszy w historii, z oczywistych względów – targi CES odbędą się w formule online (startują 11 stycznia). Lista „wystawców" i prezentowanych gadżetów jest znacznie skromniejsza, choć pojawi się parę ciekawostek, nie zabraknie też...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta