Neutralizować zagrożenia
Podstawowa wiedza o terroryzmie jest warunkiem budowy bezpiecznego społeczeństwa.
Wybuch ogólnoświatowej pandemii wywarł znaczący wpływ na debatę publiczną dotyczącą kwestii bezpieczeństwa. Na dalszy plan zeszła chociażby problematyka zagrożeń terrorystycznych. Jednak problem wcale nie zniknął. Aktualne, również w Polsce, pozostają pytania o to, jak zwalczać terroryzm. Coraz ważniejsze staje się również to, jak powinno się o tych sprawach mówić, by informować i uświadamiać, a jednocześnie nie wpisywać się w cele organizacji terrorystycznych.
Restrykcje wprowadzone w krajach walczących z Covid-19 poważnie ograniczyły mobilność społeczną, w tym również możliwość przemieszczania się terrorystów. Jednak terroryści nie stali się przez to mniej groźni. Organizacje terrorystyczne wykorzystują okres pandemii do intensywnej pracy propagandowej. W sieci terroryści coraz częściej szukają osób podatnych na radykalizację, budując...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta