Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Grzech arogancji

21 kwietnia 2021 | Sport | Tomasz Wacławek
Piłkarze Leeds podczas rozgrzewki  przed meczem  z Liverpoolem pokazali, jaki jest ich stosunek  do Superligi
źródło: AFP
Piłkarze Leeds podczas rozgrzewki przed meczem z Liverpoolem pokazali, jaki jest ich stosunek do Superligi

Groźby szefów europejskiego i światowego futbolu, naciski rządów oraz opinii publicznej zaczynają przynosić efekty. Pierwsze kluby chcą wyjść z Superligi.

 

Rozłam, eksplozja bomby, wojna totalna, przestępstwo przeciw kibicom, zbrodnia na futbolu – media w całej Europie nie szczędzą gorzkich słów pod adresem Superligi.

Rzecz jasna, najgłośniej jest w krajach, których nowy projekt bezpośrednio dotyczy – w Anglii, we Włoszech i w Hiszpanii. „Są najsilniejsi, ale nie są pomazańcami bożymi. To turniej, który w imię szalonego widowiska ma zniszczyć rozgrywki ligowe i europejskie puchary" – pisze „Gazzetta dello Sport'.

List gończy

Włoski dziennik na pierwszej stronie umieścił podobizny gwiazd 12 klubów, które stanęły na czele rewolucji, i zaapelował o powstrzymanie buntowników. Ale chyba najbardziej pomysłowe okładki stworzyły „AS" i „A Bola". Hiszpańska gazeta – pęknięte na pół boisko z dziurą pośrodku jak po trzęsieniu ziemi, portugalska – list gończy rodem z westernów z herbami „poszukiwanych" i podpis „Parszywa dwunastka".

„L'Equipe" na froncie zamieszcza zdjęcie, na którym Neymar przytula Davida Alabę, opatruje tytułem: „Jesteśmy mistrzami". To obrazek z ostatniego ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Paris Saint-Germain wyeliminował Bayern, oba kluby nie zgodziły się przyłączyć do Superligi i chwalone są dziś za niezłomną postawę. Ale nie można zapominać, że to m.in. wspierane przez katarskich szejków PSG doprowadziło...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11943

Wydanie: 11943

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament