Ładowanie pojazdów elektrycznych bez kasy fiskalnej
Podatnik, który sprzedaje osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej oraz rolnikom ryczałtowym energię elektryczną do ładowania samochodów, nie musi ewidencjonować tej transakcji na kasie rejestrującej.
Przy niektórych stacjach paliw, hotelach, parkingach podziemnych, centrach handlowych powstają stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Zazwyczaj stacje te umożliwiają obsługę pojazdów elektrycznych. Są to tzw. stacje szybkiego ładowania (o mocy 50kW lub 100kW), co oznacza, że pozwolą na naładowanie typowego pojazdu elektrycznego od zero proc. do 80 proc. pojemności akumulatora napędzającego samochód elektryczny, w ciągu około 30 minut. Umożliwia to pokonanie odległości ok. 200-250 km, w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Sprzedaż energii elektrycznej za pomocą stacji doładowania pojazdów elektrycznych klasyfikowana jest jako 35.14.10.0 PKWiU - Usługi związane z handlem energią elektryczną. Pojawia się pytanie, czy jeżeli z takiej stacji korzystać będą osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej lub rolnicy ryczałtowi, to sprzedaż ta musi być zaewidencjonowana na kasie fiskalnej.
Zwolnienia
Podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta