W palestrze będzie można się zatrudnić na adwokacki etat
Władze samorządu mają zielone światło, by rozpocząć prace nad branżową umową o współpracy.
W piątek odbyła się druga, programowa część Krajowego Zjazdu Adwokatury. Podczas tej pierwszej w marcu wybrano nowe władze palestry, 17 września adwokaccy delegaci z całej Polski w zdalnej formule zadecydowali natomiast o kierunku, w jakim powinien zmierzać ich samorząd.
Bez fajerwerków
Okazało się, że wielu przedstawicieli palestry nie chce rewolucji. Najczęściej poruszane w debacie publicznej projekty uchwał, mające zobowiązać Naczelną Radę Adwokacką do podjęcia działań zmierzających do uchylenia zakazu reklamy, czy uchwała, w której znalazł się postulat dopuszczenia wykonywania zawodu przez adwokata u innego pracodawcy (jako tzw. prawnik wewnętrzny w ramach stosunku pracy), nie zyskały aprobaty. Mimo iż podczas dyskusji wielu delegatów apelowało o wprowadzenie stosownych zmian. Orędownikiem umowy o pracę był m.in. dziekan największej izby adwokackiej w kraju adwokat Mikołaj Pietrzak.
– Przeprowadziliśmy w Warszawie badanie wśród członków naszej izby. Wzięła w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta