Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Znamy wyniki pionierskich badań. Wiadomo, jak pomóc naszym uczniom

20 września 2021 | Życie Regionów
Uczniom szkół podstawowych najbardziej brakuje podczas pracy zdalnej bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami
źródło: Syda Productions/shutterstock
Uczniom szkół podstawowych najbardziej brakuje podczas pracy zdalnej bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami

Zaniżona pewność siebie, przygnębienie i obawa o wyniki w nauce – takie uczucia kłębią się wśród uczniów i nauczycieli w przededniu nowego roku szkolnego. MATERIAŁ PRZYGOTOWANY PRZEZ MIASTO SZCZECIN

Wyzwaniem dla dzieci, młodzieży, ale i dorosłych będzie zatem odbudowa relacji, ponowna integracja, a także wzmocnienie poczucia własnej wartości. Powrót do szkoły mają ułatwić przeprowadzone przed wakacjami diagnozy. Szczecin, jako pierwsze miasto w Polsce, zdecydował się na przeprowadzenie pilotażowej analizy stanu emocjonalnego szczecińskiego środowiska szkolnego.

– Edukacja to ten obszar codziennego życia, który bardzo mocno został dotknięty skutkami trwającej pandemii koronawirusa. Działanie szkół w warunkach pandemii to ogromne wyzwanie, z którym musieli zmierzyć się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Dlatego w trakcie badań pochylono się m.in. nad tym, z jakimi emocjami uczniowie mierzą się po 15-miesięcznej pandemii, jak oceniają wpływ zdalnej nauki i izolacji na ich samopoczucie, a także – jak czas izolacji wpłynął na poziom ich nauki i patrzenie w przyszłość.

Badaniami przygotowanymi przez firmę Profi Competence Europe oraz Uniwersytet Szczeciński objętych zostało łącznie ponad 2000 szczecińskich uczniów oraz ponad 500 nauczycieli. To reprezentatywne grupy, których odpowiedzi pozwoliły na opracowanie szczegółowego planu działań, który ma na celu pomóc w powrocie do stacjonarnego trybu pracy zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Ważny cel badań...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 12070

Wydanie: 12070

Spis treści
Zamów abonament