Szybko, łatwo i przyjemnie

18 marca 2022 | Sport | Krzysztof Rawa
Iga Świątek pierwszy raz w Indian Wells wygrała mecz bez straty seta, prezentując znakomitą formę
autor zdjęcia: PAP/EPA

Iga Świątek po zwycięstwie 6:1, 6:0 nad Madison Keys jest w półfinale i dziś zagra z Simoną Halep. Hubert Hurkacz przegrał z Andriejem Rublowem.

Ci, którzy zakładali, że spotkanie Świątek z Keys będzie wyglądało podobnie jak trzy poprzednie mecze Polki w kalifornijskim turnieju – najpierw set stracony w zaciętym boju, potem dwa zdobyte w dobrym stylu – mogą czuć się zawiedzeni.

W ćwierćfinale Iga porzuciła bowiem ten wyczerpujący schemat – zaczęła od razu twardą bitwę na mocne uderzenia z głębi kortu, zwłaszcza na forhendy, i ją zdecydowanie wygrała. Rywalka zdołała wywalczyć jedyny gem w meczu, dopiero gdy przegrywała 0:5.

Już po 56 minutach polska tenisistka z uśmiechem mogła oświadczyć, że tym razem pospieszyła się do zwycięstwa, gdyż już...

Wydanie: 12219