Różnorodność to nie tylko wyzwania. To także zyski
Przyjazne środowisko pracy uwzględniające różnorodne potrzeby przyciąga talenty, zwiększa efektywność oraz wspiera zespoły w osiąganiu lepszych rezultatów.
Zmiany demograficzne, polityczne i społeczne, a także unijne regulacje dotyczące ESG (ang. Environmental, Social and Corporate Governance, czyli działania z zakresu ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego) sprawiły, że kwestia różnorodności staje się dziś jednym z największych wyzwań zarządczych w firmach.
W obecnych warunkach choćby na rynku pracy budowanie nowoczesnej, konkurencyjnej gospodarki wymaga sięgnięcia do jak najszerszej puli talentów – osób w różnym wieku, różnej płci, z różnych kultur, religii, o różnych oczekiwaniach i poglądach. Konieczna jest więc umiejętność świadomego zarządzania różnorodnością i budowania kultury firm sprzyjającej włączeniu społecznemu. Jednocześnie pracodawcy muszą radzić sobie z tym wyzwaniem, działając w warunkach kolejnych kryzysów – najpierw pandemicznego, a teraz geopolitycznego i uchodźczego wywołanego agresją Rosji na Ukrainę.
O wyzwaniach związanych z budowaniem włączających organizacji dyskutowali eksperci podczas debaty „Zarządzanie różnorodnością w czasach kryzysu”, będącej częścią obchodów dziesięciolecia Karty Różnorodności organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB). „Rzeczpospolita” jest patronem medialnym projektu.
Rozmawiano m.in. o tym, czy i jak zmieniało się w ostatnich latach podejście do różnorodności w Polsce. Jak...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta