Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miłość, wierność I stalking

20 maja 2023 | Plus Minus | Marcin Kube
źródło: Rzeczpospolita

W charakterystycznym, naznaczonym ironią stylu Alan Sasinowski portretuje bohatera, który stracił z pola widzenia ostrzegawcze boje i płynie na skały.

Nie przyznaję się do zarzucanych mi czynów” – mówi Piotr w pierwszym zdaniu książki. I dodaje: „Odmawiam składania wyjaśnień”. Ale wyjaśnienia mimo wszystko dostaniemy, bo „Chłopiec w ogniu” to przede wszystkim powieść psychologiczna. Dobrze napisana, intrygująca. Gdzie wady? Na pewno jest jedna, otóż lektura pozostawia głęboki niedosyt graniczący z poczuciem rozczarowania i gdy kończymy ostatnią stronę, brzęczy myśl: „To już koniec?!”.

Kim jest Alan Sasinowski? To 40-letni prozaik, krytyk i dziennikarz rodem ze Szczecina. Pozostający dotychczas na literackim uboczu, choć wydał już pięć powieści – „Chłopiec w ogniu” jest jego szóstą i wydał ją w PIW-ie, w nobilitującej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12575

Wydanie: 12575

Zamów abonament