Nasze biurowce są atrakcyjne dla inwestorów
Wielu klientów pyta nas o biura, które będziemy oddawać w 2027–2028 r. – mówi Arkadiusz Rudzki, wiceprezes ds. sprzedaży i najmu w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Proszę powiedzieć z ręką na sercu: nowe biurowce są potrzebne?
Zdecydowanie tak. Pandemia uwypukliła zasadniczą kwestię: nie ma uniwersalnego sposobu pracy. Narzędzia, jakie są nam potrzebne, zależą od jej rodzaju i charakteru. Ważne np., czy pracujemy w zespołach. Naszych klientów pytamy o rodzaj prowadzonych w biurze operacji. Czy jest to centrala, czy biuro sprzedaży, czy np. serwis. Mocno związane z biurem są operacje bankowe, podczas gdy np. firmy IT mogą pracować zdalnie, choć i one potrzebują ciekawie zaaranżowanego biura, żeby pracownicy mogli się spotkać.
Jednym z najważniejszych narzędzi dla firmy, dla jej pracowników, jest miejsce, z którym mogą się identyfikować, gdzie mogą się zobaczyć, gdzie mogą wykonać konkretne zadania.
Są pracownicy, którzy do biura zaglądają stosunkowo rzadko. Wpadają, żeby popracować zespołowo, żeby uczestniczyć w burzy mózgów, żeby porozmawiać z kolegami. A potem się rozjeżdżają do pracy z klientami. To zresztą nic nowego, tak było przed pandemią.
Ale są też zadania, które muszą być wykonywane w biurze. To m.in. zadania kreatywne, które wymagają interakcji z innymi pracownikami. Część osób przyjeżdża do biura, bo w domu nie ma warunków do pracy. Dziś biuro jest do pewnego stopnia wyborem, a do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta