Zamiast przeprosin były przeprosinki
Niemiecki Sąd Najwyższy łamie unijne prawo. Broni kłamstw niemieckich mediów.
Podjęta wbrew unijnym przepisom i wcześniejszym wyrokom decyzja niemieckiego Sądu Najwyższego w sprawie kłamstwa „polskie obozy koncentracyjne”, odebrał polskim obywatelom prawo do przymusowego wykonywania na terenie Niemiec orzeczeń polskich sądów w sprawach o naruszenie dóbr osobistych. Ludzie, którzy już kilka lat walczą z tym wyrokiem, doszli do ściany. Proszą rząd o pomoc.
Stowarzyszenie Patria Nostra, które od wielu lat walczy z niemieckimi mediami w imieniu byłych więźniów Auschwitz, pozywając je za określenia typu „polskie obozy koncentracyjne”, nie ma już sił ani środków, by dalej walczyć.
Stowarzyszenie zwróciło się o pomoc do premiera RP w sprawie, która może stworzyć bardzo groźną sytuację dla polskiego sądownictwa.
Pomoc ta miałaby polegać na wniesieniu sprawy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. Zgodnie z art. 259 traktatu europejskiego Państwo Polskie może wnieść sprawę do TSUE, jeśli uzna, że inne państwo (tu: RFN) uchybiło zobowiązaniom traktatowym. A...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta