Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Coraz więcej kuracjuszy

23 października 2023 | Dodatek | Janina Blikowska

Ciechocinek, Nałęczów, Kudowa-Zdrój, Busko-Zdrój, Polanica-Zdrój, ale też Zakopane, Sopot, Ustka czy Kołobrzeg – to najbardziej znane w Polsce miejscowości uzdrowiskowe. A znajdujące się w nich sanatoria przyciągają coraz więcej kuracjuszy.

Wyjazdu do zakładu leczniczego nie można traktować wyłącznie jako sposobu na stosunkowo tani urlop, bo celem pobytu jest przede wszystkim leczenie. Dlatego pacjent nie wybiera ani terminu wyjazdu, ani uzdrowiska, w którym będzie reperował zdrowie.

Za uzdrowisko uznaje się obecnie miejscowości posiadające naturalne właściwości lecznicze (lokalny klimat, wody mineralne, borowiny, glinki...), wyposażone w obiekty i urządzenia o profilu leczniczym oraz bazę noclegowo-

-gastronomiczną. A sanatorium to zakład leczniczy, który może znajdować się w miejscowości uzdrowiskowej. W uzdrowisku wykorzystywane są różne bogactwa naturalne i formy oddziaływania fizycznego: jak wody mineralne, borowiny, bodźce klimatoterapeutyczne, hydroterapia,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12706

Wydanie: 12706

Spis treści

Reklama

Zamów abonament