Cyfrowe pułapki w raportowaniu ESG: co przedsiębiorstwa powinny wiedzieć?
Skutecznie zarządzanie danymi ESG pozwala przedsiębiorstwom na wykorzystanie informacji do podejmowania trafnych decyzji biznesowych i kształtowania strategii zrównoważonego rozwoju.
Raportowanie ESG (Environmental, Social, Governance) jest aktualnie nieodłącznym elementem strategii przedsiębiorstw i instytucji finansowych, które mają za cel zrównoważyć rozwój oraz chcą podejmować odpowiedzialne decyzje inwestycyjne.
Instytucje finansowe na całym świecie dobrze rozumieją, jak kluczowe znaczenie ma wysoka jakość danych ESG, które obejmują czynniki związane ze środowiskiem, społeczną odpowiedzialnością oraz ładem korporacyjnym. Niemniej jednak brak standaryzacji danych oraz niejednoznaczne definicje ESG stawiają przed nimi szereg wyzwań. Wśród głównych problemów można wymienić konieczność utrzymania spójności, wiarygodności i aktualności danych ESG, a także trudności w ich porównywaniu ze względu na różne metody prezentacji. Podkreślić należy, iż dostęp do rzetelnych danych ESG jest kluczowy dla wsparcia przedsiębiorstw w realizacji ich celów związanych ze zrównoważonym biznesem....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta