Komisja Europejska kusi atrakcyjną karierą unijnego eksperta
Szansa na poznanie konkursów UE „od kuchni”, a także na dodatkowy dochód w euro to atuty eksperckiej roli w Unii.
Prawie 9,6 tys. Polek i Polaków zarejestrowało się na razie w bazie ekspertów, którzy chcą wspierać Komisję Europejską w opracowywaniu polityki badawczo-rozwojowej i proinnowacyjnej Unii oraz w realizacji programów Unii, w tym programu Horyzont Europa. To sporo, ale wciąż za mało jak na potencjał Polski i polskich specjalistów – oceniają przedstawiciele Krajowego Punktu Kontaktowego (KPK) Programów Badawczych UE, który działa w ramach NCBR.
Od kilku miesięcy NCBR stara się zachęcić osoby z dużą wiedzą specjalistyczną w swojej dziedzinie, w tym także praktyków biznesu – przedsiębiorców, do dołączenia do grona ekspertów oceniających unijne wnioski projektowe.
Praktyczna wiedza
– Mamy w Polsce mnóstwo znakomitych specjalistów, których warto promować w świecie – twierdzi Magdalena Bem-Andrzejewska, dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego w NCBR, zaznaczając, że z rolą eksperta oceniającego UE wiąże się wiele korzyści. Jedną z tych najważniejszych i najbardziej cenionych jest możliwość zdobycia unikalnej i bardzo praktycznej wiedzy na temat tego, jak przygotować wniosek o dofinansowanie z Unii Europejskiej, tym bardziej że KE zapewnia też swoim ekspertom bezpłatne szkolenia.
– Ta wiedza jest szczególnie przydatna dla osób,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta