Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez programisty. Czemu nie?

02 stycznia 2024 | Biznes | Michał Nowakowski

Sztuczna inteligencja pomaga w tworzeniu bardzo zaawansowanych aplikacji. Ma to swoją cenę.

W zrost dostępnej na rynku liczby usług z zakresu sztucznej inteligencji skłania do wykorzystania nowinek technicznych w celu optymalizacji kosztów biznesu, ale ta rewolucyjna technologia niesie za sobą również ryzyko… i pytania, wiele pytań.

Taniej, szybciej…

Sztuczna inteligencja znajduje szerokie zastosowanie w tworzeniu programów komputerowych. Dzięki zaawansowanym modelom uczenia maszynowego możliwe jest analizowanie znaczących ilości danych, wzorców i problemów. Wiele z tych modeli bazuje zarówno na najlepszych praktykach programistycznych, jak i powszechnie dostępnych źródłach, jak GitHub. To umożliwia generowanie efektywnego oraz zoptymalizowanego kodu źródłowego, testowanie i usuwanie błędów oprogramowania, tworzenie interfejsów użytkownika, a także inteligentne zarządzanie bazami danych.

Od wielu lat rynek usług informatycznych cierpi na niedobór doświadczonych pracowników, dlatego produkcja aplikacji jest droga i czasochłonna. Wprowadzanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji sprawia, że proces programowania staje się bardziej efektywny. Popularyzacja modeli generatywnych najpewniej zmniejszy zapotrzebowanie na usługi mniej doświadczonego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12762

Wydanie: 12762

Spis treści

Reklama

Zamów abonament