Sztuczna inteligencja i europejskie start-upy
Prawo o sztucznej inteligencji ma uczynić Europę i Polskę miejscem, w którym warto być – pisze unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego.
Medycyna, przemysł, badania, nauka, biznes, edukacja, usługi, kultura, sport, rozrywka... sztuczna inteligencja (AI) ma głęboko zmienić niemal każdy aspekt naszego życia. W obliczu tego ogromnego wyzwania technologicznego stulecia, decydenci polityczni są odpowiedzialni za zapewnienie ram prawnych, które uspokoją obywateli i zachęcą przedsiębiorców.
Europa nie czekała, aż sztuczna inteligencja stanie się modnym hasłem. Pracujemy nad nią od pięciu lat we współpracy ze środowiskami akademickimi, naukowymi i przedsiębiorczymi, organizacjami pozarządowymi, państwami członkowskimi, posłami do Parlamentu Europejskiego itp. Od lat szkolimy najlepszych inżynierów i rekrutujemy talenty naukowe potrzebne do opracowania najnowszej sztucznej inteligencji. Mamy wielu przedsiębiorców i innowacyjnych start-upów w globalnym wyścigu.
Dzięki EuroHPC [wspólna inicjatywa UE, krajów europejskich i partnerów prywatnych mająca rozwijać światowej klasy ekosystemu superkomputerowego w Europie – red.] dysponujemy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta