Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nieodebrane świadectwo pracy trzeba wysłać pocztą

18 stycznia 2024 | Kadry i Płace | Marek Rotkiewicz

Pracodawca ma 7 dni od rozwiązania umowy o pracę na doręczenie pracownikowi świadectwa pracy. Nawet jeśli umówił się na odbiór osobisty, nie może przekroczyć tego terminu.

∑ Okres wypowiedzenia umowy o pracę pracownika upływa w sobotę. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Pracownik dodatkowo wykorzystuje pod koniec zatrudnienia urlop wypoczynkowy, więc nie ma możliwości przekazania mu świadectwa pracy w piątek. Czy świadectwo w kolejnym tygodniu musimy wysyłać pocztą, czy możemy się umówić z pracownikiem, że je odbierze? – pyta czytelniczka.

Świadectwo pracy można przekazać w jakikolwiek sposób. Nie trzeba go wysyłać. Można się oczywiście umówić, że pracownik je odbierze, ale też pracodawca musi monitorować to, by pracownik zrealizował te ustalenia. Pod koniec terminu 7 dni od ostatniego dnia zatrudnienia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12775

Wydanie: 12775

Spis treści

Reklama

Zamów abonament