Warto postawić na karierę w ESG
Presja regulatorów, inwestorów i konsumentów zwiększa liczbę ofert pracy związanej z wdrażaniem i raportowaniem zasad zrównoważonego rozwoju określanych skrótem ESG.
Specjaliści i menedżerowie związani ze zrównoważonym rozwojem – którzy w nazwie mają często jego angielski odpowiednik (sustainability) albo skrót ESG – są w tym roku w pierwszej dziesiątce najczęściej poszukiwanych kandydatów na portalu LinkedIn. I nie jest to nagła zmiana, lecz kontynuacja rosnącego na świecie od kilku lat popytu na stanowiska związane z ESG.
Już w latach 2018–2022 trzy specjalizacje z obszaru zrównoważonego rozwoju znalazły się w pierwszej dziesiątce stanowisk, z największym przyrostem liczby ofert pracy na LinkedIn.
ESG na podium
Liczba propozycji dla analityków sustainability analyst wzrosła w tym czasie o 45 proc., podczas gdy o 42 proc. zwiększyła się liczba ofert pracy dla specjalistów ESG, o 40 proc. zaś dla menedżerów ESG. Jak prognozuje Światowe Forum Ekonomiczne (WEF)w ubiegłorocznym raporcie o przyszłości pracy, również najbliższe lata będą sprzyjać osobom, które wybrały karierę w ESG.
Wprawdzie listę „najgorętszych miejsc pracy” w latach 2023–2027 otwierają te związane z AI i uczeniem maszynowym, lecz „sustainability specialists” także trafili na podium. – Specjaliści posiadający wiedzę cyfrową, umiejętności miękkie i doświadczenie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju będą tymi,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta