Przepisy o spółdzielniach mieszkaniowych do analizy. Powstał specjalny zespół
Trzeba poprawić m.in. regulacje dotyczące pełnomocników, którzy mogą uczestniczyć w walnym zgromadzeniu – mówi Jan Sułowski, prezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych w Warszawie.
Za nami pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. spółdzielczości mieszkaniowej. Jakie nadzieje wiąże pan z tym zespołem?
W ubiegłym roku, od czerwca do sierpnia, organizowane były spotkania dotyczące sytuacji spółdzielczości mieszkaniowej. Już wtedy spotykaliśmy się w szerokim gronie. Wiele propozycji zostało następnie złożonych na piśmie, po czym po kilku spotkaniach nie doszło do podsumowania i zebrania tych wszystkich uwag w całość. Tamte rozmowy zakończyły się fiaskiem. Liczę, że tak się nie stanie z aktualnym zespołem. Podkreślę, że dokumenty z uwagami przygotowanymi w ubiegłym roku przez Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych znajdują się w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.
Jakie zmiany w spółdzielczości mieszkaniowej są priorytetowe?
Na pewno trzeba przeanalizować ustawę z 20 lipca 2017 r., która nowelizowała ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych i prawo spółdzielcze. Ta nowelizacja wiele popsuła, wprowadzając zmianę,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta