Nowi górnicy z salonów kosmetycznych
W czasie pandemii nasza inicjatywa zjednoczyła osoby, które wcześniej konkurowały na rynku. W niedoli znaleźliśmy wspólny język i zaczęliśmy sobie pomagać. A teraz, dzięki obniżce VAT, uniknęliśmy gigatycznych podwyżek w salonach. Rozmowa z Michałem Łenczyńskim, założycielem fundacji Beauty Razem
Widziałam pana zdjęcie w czerwonej marynarce z podobiznami członków fundacji Beauty Razem. Czy jest tam twarz asystentki premiera Donalda Tuska Kristiny Voronovskiej, kosmetolożki, specjalistki od stylizacji brwi i okolic oka?
Nie. Gdy dowiedziałem się o jej istnieniu, sprawdziłem, czy jest na liście członków grupy na Facebooku, którą prowadzi nasza fundacja. Tak, jest jedną ze 100 tysięcy osób, lecz się nie poznaliśmy. Na mojej marynarce znalazły się zdjęcia członków Beauty Razem, którzy ustawili nakładkę profilową naszej fundacji i wyrazili zgodę na umieszczenie wizerunku na materiale. Nasza branżowa pamiątka niebawem trafi na aukcję charytatywną.
A podobno to pani Voronovska załatwiła obniżenie VAT dla branży beauty do 8 proc.?
Nic mi na ten temat nie wiadomo. Nie brała udziału w procesie dochodzenia do niższego VAT przez naszą fundację. Życzę jej wszystkiego dobrego.
Czy to był długi proces?
Tak. Niesprawiedliwość trwała 18 lat, a starania Beauty Razem rozpoczęły się w czasie pandemii. Punkt kulminacyjny jest w tym roku, gdy obniżenie VAT dla naszej branży stało się faktem. Teraz pracujemy nad utrzymaniem i poszerzaniem zakresu.
Jak to się stało, że zainteresował się pan branżą beauty?
Wyssałem to z mlekiem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta