Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Potencjał jest zbyt duży

21 lutego 1998 | Ekonomia | ES

CUKROWNICTWO

Program restrukturyzacji

Potencjał jest zbyt duży

Zdaniem Łucji Chudoby, eksperta Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, do roku 2000, a więc w ciągu najbliższych dwóch lat, kilkanaście polskich cukrowni zaprzestanie produkcji cukru. Nie znaczy to, że zakłady te znikną w ogóle. Ale będą musiały zająć się czym innym: produkcją kwasku cytrynowego, przetwórstwem owoców i warzyw, produkcją alkoholu etc. Powód zmiany kierunku produkcji w niektórych cukrowniach jest oczywisty: polskie cukrownictwo ma obecnie zbyt duży potencjał, co powoduje skracanie kampanii cukrowniczej oraz wzrost kosztów produkcji cukru. Na razie nie wiadomo, które cukrownie będzie czekała taka reorientacja w przetwórstwie.

-- Nie prowadziłam w tym celu żadnych szczegółowych konsultacji -- mówi autorka. -- Liczbę tę podałam intuicyjnie, wniosek swój wyciągnęłam zaś m. in. na podstawie tego, że około 15 proc. cukrowni stale...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1316

Spis treści
Zamów abonament