Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gra zespołowa

25 marca 1998 | Moja Kariera | RS

SZKOLENIA

Liczy się nie sama wiedza, ale umiejętność jej zastosowania

Gra zespołowa

Nastały czasy gorączkowego poszukiwania rezerw produktywności. Rezerwy te tkwią w uczeniu się i to całych drużyn, a nie poszczególnych zawodników. Ten rodzaj edukacji ma już swoją nazwę -- flocking i jest jednym z głównych czynników wpływających na długowieczność firmy.

Firmy chcą osiągnąć dokładnie to, co jest istotą gier zespołowych. Rzecz w tym, by nie tylko zdobyć najlepszych zawodników i trenerów, ale stworzyć z nich drużynę o cechach, które pozwolą jej jak najczęściej wygrywać z innymi zespołami. Wszystko inne można obecnie imitować. Nie daje to jednak trwałej przewagi konkurencyjnej. Natomiast umiejętności drużyny jako całości (w przypadku większych firm to drużyna drużyn, jeżeli uwzględnić wszystkie jej części i jednostki organizacyjne) są największym i najtrudniejszym do naśladowania źródłem rezerw.

Najlepiej widać to w przemyśle motoryzacyjnym. Toyota, niekwestionowany lider produktywności w tej branży, ciągle ucieka do przodu innym czołowym producentom, zwłaszcza amerykańskim. A robi to głównie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1344

Spis treści
Zamów abonament