Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

02 czerwca 1998 | Świat | ET BZ

DZIEŃ NA Ś WIECIE

Informacje

Szefowie Senatu RP i Sejmu Litwy, Alicja Grześkowiak i Vytautas Landsbergis, nie zdołali uzgodnić stanowisk co do spornej poprawki do litewskiej ustawy o mniejszościach. Zdaniem Polaków z Wileńszczyzny zmiana ta ograniczy ich prawo do posługiwania się językiem ojczystym. -- Ja uważam, że poprawka ograniczy prawa naszej mniejszości, pan Landsbergis nie widzi takiego niebezpieczeństwa -- powiedziała Alicja Grześkowiak. Szef litewskiego Sejmu zapewniał zkolei, że obawy związane z planowanym nowym podziałem administracyjnym Litwy są bezpodstawne. Drugiego dnia oficjalnej wizyty na Litwie marszałek Senatu spotkała się też z prezydentem Valdasem Adamkusem. (PAP)

Kilkadziesiąt osób zginęło w ostatnich dniach w Kosowie -- podały wczoraj źródła albańskie wtym regionie oraz półoficjalne źródła serbskie. Według Kosowskiego Centrum Informacyjnego policja serbska zabiła w sobotę i niedzielę 18...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1402

Spis treści
Zamów abonament