Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Puder, szminka, etykieta

02 czerwca 1998 | Publicystyka, Opinie | AN

LIST

Puder, szminka, etykieta

Od kiedy TV Polonia rozgościła się w naszym domu, wykurzyła wszystko inne, co pokazywali w telewizorze, łącznie z podstawowymi programami tubylczymi. Zdezorganizowała nam rytm dobowy, czyniąc nie przystosowanymi do normalnego funkcjonowania w tutejszym społeczeństwie nauczonym wstawać rano, a usypiać po nastaniu ciszy nocnej, czyli około dwudziestej drugiej. Wobec tego, że oboje z żoną zajmujemy się chałupnictwem (ja tłumaczę książki, żona tka gobeliny) i czas pracy normowany mamy wyłącznie upodobaniem, większość znajomych przestała się z nami zadawać, bo nie każdy chodzi spać po audycji "W centrum uwagi", która w wyniku podchlebiania się nowojorczykom, emitowana jest o naszej szóstej rano.

TV Polonia zmieniła nasz światopogląd w aspekcie tyczącym wypracowanego przez trzydzieści lat życia na obczyźnie obrazu kraju i rodaków. Zmieniła, wykrzywiła, by nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1402

Spis treści
Zamów abonament