Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

02 czerwca 1998 | Ekonomia | PR

Informacje

Amerykańska grupa chemiczna i rolno-spożywcza Monsanto Co. i grupa farmaceutyczna American Home Products Corp. podały o połączeniu się w nową firmę, która osiągnie obroty 23 mld USD i wartość rynkową 96 mld USD. Jej siedzibą będzie Madison (New Jersey) , a w 22-osobowym zarządzie znajdzie się po 11 przedstawicieli obu stron. Prezesi Robert Shapiro i John Stafford zostaną współprezesami i szefami biura prezesów. Udziałowcy Monsanto otrzymają po 1, 5 nowej akcji, właściciele AHP zachowają swoje. Oszczędność z fuzji wyniesie 1, 25-1, 5 mld USD rocznie. (AFP, Reuters)

Kanclerz Helmut Kohl oświadczył po rozmowach w Bonn z prezydentem Leonidem Kuczmą, że Bonn zastanowi się dokładnie nad udziałem w budowie wojskowego samolotu transportowego An-70. Nie będzie to trwało latami, decyzja zapadnie w przyszłym roku -- stwierdził Kohl na konferencji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1402

Spis treści
Zamów abonament